Monday, August 10, 2009

ve 1964 Olimpiyatları bir spor olarak kabul judoda

Andreas Niehaus nasıl Olimpiyat Oyunları haline judoda of eklenmesi sonrası ıslah-Japonya savaş algılamaları ve İkinci Dünya War.He aldığı yenilgi sonrasında Japonca ulusal kimliğinin yeniden yardım inceliyor Japonya'nın macera bir Olimpiyat olay olarak judoda eklediğinizden odaklanır ve sonuçta semere için 1964 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda bir nonEuropean spor Olimpiyat programına dahil olan ilk defa geldi. Ayrıca, Niehaus bir tarih ve judoda ve önemi recounts Japonya ve sonraki uluslararası ve sporun Batı inşaat dahil.

Bu yazı en büyük gücü konusu değildir. Bu kadar research.While Niehaus ve odak olma eğilimi tipik Batı spor yerine judoda gibi daha az bilinen spor ile ilgili bir makale okumak için canlandırıcı bir kağıt için bir potansiyel olarak çekmiştir öncül, teklifte, bu spor için bir millet rehabilitasyonu için bir mekanizma olarak, yazının bazı önemli alanlarda, okuyucu karıştı bırakarak kuruluş ve eleştirel analizi eksik ve çok sayıda cevapsız soru ile.

Birincil karışıklık kağıt temel fikirler arasında bağlantı eksikliği kaynaklanıyor. Kağıt ve iddia ile olan 1964 Olimpiyatları için önemli bir tarih oldu başlayan olarak Japonya Oyunların ana ve hakim judoda olduğunu Japonca ulusal kimlik, bolstering. Ancak, Niehaus kağıt bu fikri gerçekleştirmek değildir. Aslında, bu gerçek'64 Oyunlar küçük tartışma, nasıl judoda bu Oyunlar, veya Japon ulusal kimliğini takviye o alınan oldu. Daha ziyade, kağıt judoda Batı exoticization ve Uluslararası Judo Federasyonu Japonca kontrol nihai kaybı hakkında bir tartışma olur. Niehaus's niyeti olduğu Batı geleneksel Japonca judoda parçası değildi judoda için, dünya judoda organları arasında çatışma yaratarak bir ruhsal veya dini yönü tanınan göstermektir. Ancak, Niehaus yeterince bu fikir arasındaki bağlantıyı göstermek için, ve'64 Oyunların ilk tartışma, bu iki ayrı parça olarak daha iyi olacak bir kopuk kağıt oluşturma başarısız olur.

Ayrıca, Niehaus çalışmalarının daha eleştirel analizi ve yararlanmıştır olurdu düşünceleri sadece kısa bir süre o da dokunamaz dışında fleshing. Örneğin, kağıt 1964 Olimpiyatları bir spor olarak kabul judoda bir tarihsel hesap ile başlar ama neden bu on iki yıl Judo Olimpiyat spor Listeye kabul sokmak için cevaplamak için başarısız olur. Bu belirleme ve bu engellerin nasıl üstesinden vardı tutum bizim anlamaya Japonya doğru o zaman çok önemli gibi olur. Okuyucu hangi savaş sonrası düşmanlık, Japon Olimpiyat Komitesi veya disinterest bir yenilik olduğunu merak bırakılır.

Burada kesinlikle gerek spor daha az akademik literatürde "genel" ve böylece Niehaus araştırma önemli olduğunu incelemektir. Ancak, onun hatası yaptığı ilk-belirtilen öncül demektir takip için onun potansiyel olarak düşünülmüş kışkırtmakla noktaları yüzeysel ve kesilir argümanlar içinde kaybolur.


Adlandırılmış Eserler: If You Cry, Cry Yeşil Mats Kodokan üzerinde ister: Olimpiyat Programı (Nonfiction eser) Eleştiri ve yorum Into Dahil Judo için Hareket Japon Kültür ve Ulusal Kimlik Beyanı

Kaynak Citation: Warner, Anne. "Andreas Niehaus,''Eğer Cry, Cry Yeşil Mats Kodokan üzerinde ister: 'dahil Judo için Hareket Japon Kültür ve Ulusal Kimlik bildirimlerinin Olimpiyat Programı yerleştirin. (Eleştirel deneme)." Olympika: The International Journal of Olimpiyat Çalışmaları 16 (Yıllık 2007): 119 (2). Akademik OneFile. Gale. BROWARD COUNTY KÜTÜPHANE. 10 Ağustos 2009
.


United States Judo Association - USJAOnline Fitness Logo


(Web-Page) http://judo.member2008.googlepages.com/

(Album / Profile) hhref="http://www.facebook.com/album.php?aid=10023&id=1661531726&l=792eaa11b1">http://www.facebook.com/album.php?aid=10023&id=1661531726&l=792eaa11b1


Shop the Official Coca-Cola Store!


href="mailto:leonard.wilson2008@hotmail.com">leonard.wilson2008@hotmail.com

No comments: