Friday, August 7, 2009

Kodokan Judo Kata pierwszej międzynarodowej konkurencji i katas

W październiku 2007, w Kodokan Global gospodarzem pierwszego formie Kodokan Judo (katas) konkurencja odbyła się w Tokio. Niniejszy dokument podsumowuje krótko tle konkurencji, konkurentów, motyw konkursu historycznego rozwoju judo katas i ich prawo do nauki znaczenie judo. Słowa badania źródeł, w tym osób, dwa dni obserwacji konkurencji, wywiady, i tekst w języku angielskim i japońskim. Katas Judo są często ignorowane aspekt w judo szkolenia, rozwoju, ale zainteresowani klasyki, ważną częścią badania judo. Zachowanie z najstarszych katas technik judo, dżiu-dżitsu, w tym oryginalne to klasyk.Judo Kata Pierwsze spotkanie w ramach Światowego konkursie sobotę i niedzielę, 27 i 28 października, w Tokio, Japonia w 2007 r., Kodokan, siedziba w judo świata. Jeżeli judo 78 zawodników z 17 różnych krajów, reprezentujących setki lat doświadczenia w judo, wziął udział w spotkaniu. 39 zespołów w czterech różnych formach (katas lub formalnych przed ćwiczeniami) przed wejściem w życie w członka zespołu ekspertów przez 20 sędziów z 13 różnych krajów. Nasiona zespołów w regionie, lub stowarzyszenie lub regionalnych zwycięzców konkursu międzynarodowego judo w zeszłym roku w Pan American, Europa, Afryka i Azja Federacji Judo. 8 od Japonii, dwa w każdej konkurencji Kata, z całej Japonii w Japonii Wszystkie Federacji Judo Kata judo konkurencji przed 2007. W judo konkurencji, nie ma dyskryminacji dla wieku i wagi. W odróżnieniu od konkurencji judo, judo nie jest oddzielone od płci Kata.

Jednak rola, co zrobić w judo katas, jak i dlaczego są one ważne?

Judo adaptacji jest stosunkowo nowoczesną technologię z tradycją wielokrotnego wyboru stylu koordynacji Japonia technologicznych dżiu-dżitsu. Od czasu utworzenia w 1882 roku w Kodokan, profesor Jigoro Kano, twórcy judo, techniki i technologii w kierunku zwiększenia tradycyjnych dżiu-dżitsu jak sport, konkurencja, i określonych przez zasad, nowoczesny sposób Martial Arts (Brazzaville). Choć pierwotnie zbudowany, które mogą pomóc nauczycielom w sumie sposób życia, stałego rozwoju judo. Obecnie w większości krajów, jeden z największych w roli konkurencji, judo, znacznie więcej niż oryginalny oraz, w związku z tym dzisiaj Judo Judo różni się od pierwotnej 120 lat temu.

W związku z tym może być kompletny, które stanowią pierwsze źródło judo i dżiu-dżitsu nie jest ochrona konkurencji, ale w najstarszej katas. Być może najbardziej czystej postaci Kodokan Słowa konkurencji w krajach na całym świecie każdego roku w Japonii, każdy wie, konkurencja jest konkurentem międzynarodowym trudne.


W swojej mowie otwarcie, Yukimitsu Kano, Kodokan i wszystkie Unii Judo Prezes Japonii, oraz że wnuk Jigoro Kano, twórca Judo podkreślił potrzebę zbadania hodowli Sanda ( Randori) i Inkatha, gramatyki i porównać ich elementy judo. Pragnął dla uczestników w ich interesie, długoterminowe i praktyczne umiejętności. On również, że rozwój świata, zainteresowanych katas judo.Ortografia judo nowoczesnych technologii poprzez podstawowe (kihon) Sanda i praktyką, i regularnie konkurować (shiai). Niestety, w związku z oczyszczania judo i tradycyjne, najczęściej mają niewielkie praktyczne Daochang katas. Mimo że nowoczesna technologia jest wystarczająco bezpieczny judo praktyki lub konkurencji poprzez Sanda; dżiu-dżitsu tradycyjnej technologii ryzyka i wcześniejszym uzgodnieniu wciąż katas, a nie poprzez Randori lub shiai. Dzieje się tak, ponieważ tradycyjne dżiu-dżitsu Chicago Tribune, w celu wdrożenia tej technologii jest ciągle w judo katas brakuje, jeśli nie śmiertelne - w tym ostre strony Slash ( "plomba"); ssania; im odpocząć; Pierwszy krytykował pierwszego ciała; oczy błoto; stomps; kopać, a kluby, noże, miecz ataków. To może być największy judo Innovation: dżiu-dżitsu modyfikacji technologii ryzyka w celu umożliwienia mu bezpieczeństwa, wolności artystycznej konkurencyjności jednej śmierci, w praktyce, edukacji i prawo, judo jest jednym z statystyk na świecie bezpieczeństwa kontakt sportu.Do wygrania cztery główne opcje Kodokan katas; Nage nie Kata (formy rzucania), Katame nie Kata (formy walki), Kime nie Kata (formy decyzji), a nie Ju Kata ( form elastyczności).Słowa nie Nage często wyświetlane w każdej z konkurencji, ponieważ opiera się na podstawowych nowoczesnych judo, rzucania wszelkich form technologii. Na temat judo od pierwszego stopnia (Dan) Black Belt powinny wykazać więcej i więcej umiejętności i głębi w tym filmie, została sporządzona w 1884. Kano jest starszym lekarzem Chrystusa Tenshin przepływu i dżiu-dżitsu, przewiduje techniczne repertuar Kodokan Judo.

Słowa Nage nie został później zmieniony i rozszerzony, przede wszystkim poprzez zwiększenie szybko, zapewniając szybkie działanie nosić ubrania nowoczesne judo lekki (judogi), raczej niż tradycyjne, górę ciężkich pancernych wojowników z kłopotliwe ruchu. Technika Hacking (UKE "nagrody") do strajku, właścicieli i shoves, ciągłe zmiany, w celu dostosowania do obrony przed atakiem. Defender (Tori "odbiorcy", "odbiór") w celu zaspokojenia z drugiej strony, biodra, nogi, ofiary, ofiary za możliwość. 15 technologii, które są powtarzane w sumie 30 z prawej i lewej całości (i 30 spadł niezgody UKE).

Japoński zespół w przypadku braku zwycięzcy Kodokan Nage Słowa Słowa Taikai w ogólnopolskim konkursie co roku, przed 2007. Japonia z całego kraju, zdobył szereg regionalnych konkursów, przeprowadzanie czterech różnych katas.Kime nie Kata (formy decyzji) jest przebojowy Kata od 1888 roku. Wczesny okres Meiji (1868-1912) zostały ustanowione, to zaczęli z ośmioma nieuzbrojonych i zbrojnych ataków z pozycji siedzącej (seiza), jak również ataki są do korzystania z 12 organizacji, pięści, drewnianym nożem i drewnianym mieczem (bokken). Judo dżiu-dżitsu oryginał jest wyraźnie w tym filmie, w tym wykorzystanie Torricelli strajki, blokady, dusić, bicie i wszystkich atakujących.


Katame nie Kata (formy walki) zestawionych z 1884 do połowy 1887 oraz w dużym stopniu wpływ nowego magazynu Tenshin dżiu-dżitsu Ciebie. To może być bardzo trudne dla laika, jak śledzić działania mające na celu ujęcie wszystkich poziomach: Torricelli kod PIN blokady, zasysacza stałej suprine UKE, a następnie spróbuj różnych wyjścia.


Ju nie Kata w 1887 roku na rzecz rozwoju, równowagi i elastyczności, początkujący kobiet judo. Czasami jest to podobne do tego meczu fitness, jak gracze z pięknych i wolnego rzucać lub spadku, niż ofensywne i defensywne serii. Nawet dzisiaj, kobiety nie są aż inkatha ThO właściwe, ale męskie judo wysokie i musi udowodnić,. Trzy grupy 10 mężczyzn, w tym ze Stanów Zjednoczonych, i wreszcie trzeci hiszpański zespół.

Niezależnie od Słowa, zdolność do konkurowania na tym poziomie nie jest łatwe. Słowa Nage nie wygrać w Japonii w roku 2007 Kodokan Słowa konkurować z Japonii w ciągu dwóch godzin praktyki dzień przed policją w siłowni ich konkurencji. Ponadto dyrektorzy są zwykle trudno znaleźć inkatha; Rommelmann Haike Pan Jeff i pan Giunta, Pam Rock Unii Judo zaawansowanych konkurentów, Stany Zjednoczone nie tylko czasami ogromne-Kata konkurencji, i wprowadziła trudno ich szukać Słowa instrukcje: Od wielu lat są one sposobem na praktyki jazdy w momencie jego Mentor, Pan Tony wybitne (liczba) Toledo, Ohio. Podobnie jak w poprzednich gier w Japonii, Japonia policji potężną pokazać, policja, zwłaszcza Tokyo Metropolitan Police Department, ma silną Judo Kata szkolenia i procedury.

Wreszcie, Japonia swept zarówno pierwszy i drugi we wszystkich czterech działań, a Hiszpania została trzecie, wszystkie cztery operacje; włoski zespoły są na wysokim poziomie. Zasięg sekretarza nagroda.

Wydaje się mało dyskusji, nawet jeśli wszystkie Japonia swept osiem pozycji, konkurencja jest bardzo wysoka w Japonii, bardzo konkurencyjne, Włochy i Hiszpania stała się konkurencji w Europie Słowa. Oczywiście nie ma dyskusji o stopniu związane instrukcjami inkatha w Japonii, Europie i innych częściach świata, ale dużej liczby zagranicznych zawodników ślubował trudne do zbadania, czy pracy lepszych zysków. Po wielu konkurentów chwalić rząd, że jest to najlepsza organizacja narodów, które uczestniczyły w spotkaniu. Badania niektórych zagranicznych zawodników w Kodokan Kodokan lub seminaria przygotowujące do pracy za granicą, dwóch Laotańskiej zespół, aby dowiedzieć się kilka dni w przededniu imprezy, a nie zostały znaczne postępy w z ich szkolenia.


W wywiadzie po konkurencji, nie Kata i Nage Takahashi shouguang grupy opisano sposób, w jaki Fumikazu Wirajuda skupić się na ich konkurencyjności na początku kariery w judo, ale uważają, że kluczem do zrozumienie jest dalszy rozwój ich katas, jak również kompleksowego i judo konkurentów. Policja od zachodniej miasta Nagano, Honshu, zaczęli praktyki Słowa jesienią 2006 r. i spędził kilka godzin dziennie, nauka Nage nie Kata. One położyć kresu praktyce trzy najlepsze wyniki konkursu w całej Japonii, po drugie, pierwsze w tym świecie.

Naoki Murata Kodokan Muzeum, sekretarza generalnego, jak również siódmy i w judo, mówił, ostateczne rozwiązanie, choć katas "celów sportowych i umiejętności walki głównie ze względu na liczbę judo katas wprowadzenie badań kultury pochodzenia dżiu-dżitsu. W wywiadzie później powiedział, że celem jest podkreślenie konkurencji katas roli, judo. Randori jest zbyt duży nacisk na szkolenie w judo, on powiedział, że konkurencja jest, aby powrócić do Kodokan Słowa szkolenia, we właściwym miejscu jest bardzo ważne. Niestety, ze względu na konieczność przygotowania się do judo wydarzeń w nadchodzących igrzysk olimpijskich Pekin 2008, potrzeba Kata Judo Wszystkie Japonia konkurencji, w 2008 r. żaden z Kodokan Narodowego w eksploatacji, planowane w 2008 r., ale prawdopodobnie 2009年.Jaki jest Twój komentarz na pogłoski, że Japonia może próbować zaakceptować judo katas imprez jak igrzyska olimpijskie, być może w Tokio oferty na gospodarza Igrzysk Olimpijskich w lecie 2016 r., Pan Murata wskazuje, że trend ten został skrócony w przypadku igrzysk olimpijskich judo, a nie zwiększać, gdyż włączenie kobiet w problem podwójnego judo. Ponadto powołano sukcesu Pan-amerykańskich i europejskich Unii Judo "Słowa konkurencji, i powiedział, Kodokan Judo nadzieję, że liderzy Unii w innych regionach, w Azji, Afryce i Azji oceanów Federacji Judo, będzie miał wiodącą rolę w promowaniu korzyści katas pozyskiwaniu dodatkowych instrukcji i konkurencyjny. Wspieranie wysiłków na Kodokan, on powiedział, warto się do promocji globalnego technologii Słowa instrukcji.

W tym celu szereg Słowa seminarium dla sędziów i udział w międzynarodowej konkurencji, z Kodokan, główny wykładowca, Toshiro Daigo, jest znana na świecie i jednym z zaledwie 17 judo 10, najwyższy poziom judo. On daje wgląd w szczegóły katas historii i zasad każdy ruch i spróbować poprawić ich ogólną zdolność.

Thông qua việc bảo tồn và hiển thị của các cổ jujitsu kỹ thuật và thực tiễn áp dụng judo, katas của các thực hành và các hoạt động, chẳng hạn như Kodokan Judo Kata Những sự kiện quốc tế đầu tiên cung cấp một lần xem những To dziedzictwo, nowoczesnej, globalnej walki.

Referencje

Kano, instytuty badawcze (1986). Kodokan Judo. Tokyo: Kodansha.KODOKAN. Kodokan Judo Kata Series. Tokio: Kodokan, w ubiegłym roku. Kodokan niedawno ogłosił szereg małych, wprowadzenie książki na film, ale tylko w Japonii. Wyświetl http://www.hint.co.jp/cgi-bin/kshop/kshop_j.pl/page=book_fr_j.html

Małe dolinie, na południe Otaki, MT (1971). Judo nie Kata: Zen. (Judo Kata: zakończone.) Tokio: Fumaido.

Mifune, oświetlenie (2004). Kanon Judo: klasyczne doktryny na temat zasad i technik. Tokyo: Kodansha International.

Takizawa, ton i Draeger, 4 (1983). Judo wiedzy technicznej: przewodnik nie Kata Kodokan Randori. Tokio: Tuttle.

Shinagawa Judo Association (1984). Miro, edukacji, oshieru: Irasu judo nie jest duża (zob. uczenia się uczyć: Judo ilustrują IFP). Tokio: Towary Judo Stowarzyszenia.

Źródło cytowania: Justin, Lance. "W pierwszej międzynarodowej konkurencji Kata Kodokan Judo i katas. (Raport)." Martial Arts Magazine Azji 17 / 1 (wiosna 2008): 68 (10). Academic OneFile. Gale. Broward County Biblioteka. 7 sierpień 2009
.


United States Judo Association - USJAOnline Fitness Logo


(Web-Page) http://judo.member2008.googlepages.com/

(Album / Profile) hhref="http://www.facebook.com/album.php?aid=10023&id=1661531726&l=792eaa11b1">http://www.facebook.com/album.php?aid=10023&id=1661531726&l=792eaa11b1


Shop the Official Coca-Cola Store!


href="mailto:leonard.wilson2008@hotmail.com">leonard.wilson2008@hotmail.com

No comments: